equalizer.gif (240Ã?320)
 
 BEDİR MEDYA GRUBU (ERZURUM & TEKİRDAĞ & ANKARA) ,   iletişim : tel & fax 0282 606 06 25 Gsm & WhatsApp 0554 201 75 45 // RADYO DADAŞ web sitemiz www.radyodadas.net // DADAŞ TV web sitemiz www.dadastv.net...    |         
Üye Girişi   Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
Müziğin Tek Adresi
 
 

AJDA PEKKAN: Ajda Pekkan beklenen albümünü 2019’da yayımlayacak.


             AJDA PEKKAN

Yaklaşık 13 yıldır ENBE Orkestrasının şefi olan Behzat Gerçeker, orkestrasıyla bir pop albümüne imza attı.

Ajda Pekkanın albümde "Sevdiğim Adam" adlı şarkıyı okuduğunu söyleyen Gerçeker, "Onun gibi müziğe damga vurmuş birinin bu albümde yer almak istemesi, benim için tarif edilemez bir onur" diye konuştu. 

Yaklaşık 13 yıldır ENBE Orkestrası’nın şefi olan Behzat Gerçeker, orkestrasıyla beraber bir pop albümüne imza attı. Çalışmaya çok güvendiğini belirten Gerçeker, "Sadece içinize sinmeyen işlerde tereddütte kalırsınız ve benim öyle bir tereddüdüm yok. Dinleyen sanatçı arkadaşlarım ’Son 5 yılın en iyi albümü’ yorumunu yaptılar" diyor.

 

ENBE Orkestrası’yla beraber bir pop albümüne imza atma fikri nereden çıktı?

 

Kurulduğundan bu yana, yani yaklaşık 13 yıldır ENBE Orkestrası’nın şefliğini yapmaktayım. Fransızca şarkılar, İtalyan napolitenleri, tangolar, caz ve Latin müziklerinden oluşan geniş bir repertuvarımız var. Dolayısıyla biz Türkçe müzik de çalıyoruz ve istedik ki insanlara Türkçe pop müziği biraz daha ENBE bakış açısıyla yansıtalım. Ferhat Göçer çok yakın arkadaşımdır. Ondan bu projede yer almasını, misafir sanatçı olarak birkaç parçayı seslendirmesini istedim. Sağ olsun, beni kırmadı. Ferhat gibi başka misafir sanatçılarımız da var.

n Albümde bir de Sezen Aksu parçası yer alıyor...

 

- Sezen Aksu’nun "Unutamadım, Ciğerim Yanar" diye sıfır kilometre bir parçasını da albüme kattık. Parçayı seslendiren kişi ise Mustafa Ceceli. O da çok iyi bir müzisyen ve aranjör. Hayatında ilk defa şarkı söyledi. Bu albüm için ben "Türkiye’nin en iyi orkestrasının şefiyim" demeyip, birçok kişinin fikrini aldım.

n "En kalitelisini sunmak istiyoruz" diyorsunuz, başka kaliteli iş yok mu piyasada peki?

 

- Pek yok ama açıkçası sadece sanatçılarımızda değil dinleyicilerde de kabahat var. İnsanlar iyi şeyleri istemiyor. Sanatçılar da sunmuyor. Biz konsept bir albüm yaptık. Sunum şekli çok önemli.

 
 
 

n "Bu albüm dinleyicilerden hak ettiği değeri görmeyebilir" diye endişelenmediniz mi hiç?

 

- Hayır... Bundan üç yıl önce ENBE Orkestrası ile "Düşler" albümünü yaptım. Kendi bestelerimle hem de... Tüm insanlara ENBE Orkestrası’nın bu işte bir dönüm noktası olduğunu anlatacak, onlara "helal olsun" dedirtecek bir albüm yapmak istedim. Benim hayat tarzım da böyledir. Yaptığım her işte iyi olmak isterim.

n Albüm, Türk müzik tarihinde önemli bir yere ulaşır diyorsunuz yani...

 

- Ajda Pekkan, Ferhat Göçer, Aytekin Kurt, Sultana, Mustafa Ceceli, Aslı Güngör ve Atacan Yücel’in konuk sanatçı olarak yer aldığı bir albüm... İçinde Fikret Şeneş, Fecri Ebcioğlu, Sezen Aksu, Atilla Özdemiroğlu gibi değerli söz yazarı ve bestecilerin eserleri var. Ayrıca aranjelerde Ozan Doğulu, Erdem Kınay, Mustafa Ceceli ve Sinan Akçıl imzaları bulunuyor. Bunlar işlerini en iyi şekilde yapan isimler... Ancak içinize sinmeyen işlerde tereddütte kalırsınız. Benim öyle bir tereddüdüm yok. Dinleyen sanatçı arkadaşlarım, "Son 5 yılın en iyi albümü" diyorlar.

 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | RADYO DADAŞ  Copyright © 2018                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur